A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Дернівська гімназія Кам'янка-Бузької міської ради Львівської області

Самооцінювання за напрямом "Управлінські процеси" у 2022-2023 рік

ЗВІТ

за результатами самооцінювання та спостереження за напрямом

«Управлінські процеси закладу освіти»

у Дернівській гімназії

Кам’янка-Бузької міської ради у 2022-2023 н.р.

 

У Дернівській гімназії Кам‘янка-Бузької міської ради (далі Гімназія) з 01 по  20 березня 2023 року проведено вивчення й самооцінювання якості освітньої діяльності за напрямом «Управлінські процеси» за допомогою інформаційно-аналітичної системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів EvaluEd.

Відповідальна особа із забезпечення оперативного керування процесом здійснення самооцінювання Камінська Н.О., директор гімназії, та робоча група у складі: Катарини Г.Б., заступника директора з навчально-виховної роботи, Іванець Н.В., педагога-організатора, Щербакової Г.І., вчителя початкових класів, забезпечили збір інформації шляхом анкетування за формами системи інформаційно-аналітичної системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів EvaluEd всіх учасників освітнього процесу. За результатами самооцінювання розроблено пропозиції про удосконалення освітньої діяльності за напрямом «Управлінські процеси».

Паралельно з самооцінюванням якості освітньої діяльності за напрямом «Управлінські процеси» за допомогою інформаційно-аналітичної системи EvaluEd проведено самоаналіз управлінських процесів в Гімназії за Вимогами:

4.1. Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань - потребує покращення;

4.2. Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм - достатній;

4.3. Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників - достатній;

4.4. Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою - достатній;

4.5. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності -потребує вдосконалення.

 

Результати проведеного самоаналізу системи управлінської діяльності засвідчили  наступне.

Гімназія має чітко сформульовану, зрозумілу та реалістичну стратегію розвитку.  Стратегія визначає місію, візію та цілі діяльності закладу освіти, умови, які необхідні для їхнього досягнення, пріоритети та кроки, які керівництво та педагоги планують здійснити для  досягнення визначених цілей відповідно до принципів освіти та підготовки учнів до  майбутнього життя. Стратегію розвитку оприлюднено на веб-сайті Гімназії, вона доступна для батьків та інших зацікавлених осіб. Заклад освіти регулярно відстежує та збирає інформацію, необхідну для свого стратегічного розвитку (зміни в законодавстві, розвиток освітньої політики, соціально-економічних умов регіону, демографічних тенденцій, плани територіального розвитку регіону тощо) і відображає їх у процесі коригування стратегії розвитку. 

Гімназія має чіткий і реалістичний річний план роботи, який є частиною стратегії розвитку закладу. Здійснюється аналіз виконання плану за попередній навчальний рік. Всі компоненти річного плану є вимірюваними. До його розроблення залучаються усі учасники освітнього процесу. 

Діяльність педагогічної ради спрямовується на реалізацію річного плану і стратегії розвитку закладу. На засіданнях педради розглядаються актуальні питання за напрямами освітньої діяльності:

  • аналіз якості освітнього процесу,
  • моніторингові дослідження стану викладання навчальних предметів, участі учнів у олімпіадах, конкурсах,
  • аналіз курсової перепідготовки, атестації педагогічних працівників.

 

 Керівництво Гімназії постійно вивчає потреби учнів та працівників закладу, готує і  доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх  реалізацію. Керівництво враховує, наскільки матеріально-технічне та фінансове забезпечення  сприяє або зменшує можливості для досягнення цілей, закладених у стратегії розвитку. Заклад  освіти надає засновнику об’єктивну та актуальну інформацію щодо своїх потреб. Керівництво Гімназії систематично оцінює стан матеріально-технічних умов для навчання. Відповідно до  стратегії розвитку та у співпраці із засновником заклад освіти підтримує такий стан  матеріальних умов, який забезпечує доступ до освіти кожному учневі відповідно до його  індивідуальних освітніх потреб.

Проведена технічна модернізація закладу: розширена локальна мережа гімназії, яка об’єднує  усі навчальні кабінети, всюди наявний доступ до мережі Інтернет, що поряд з підвищенням ІКТ-компетентності педагогів сприяє підвищенню якості освіти учнів. Проводиться подальша цілеспрямована робота з систематизації, оновлення та поповнення інформаційних ресурсів освітнього процесу,

Режим роботи закладу враховує потреби учасників освітнього процесу. Між уроками є дві великих перерви. Тривалість уроків визначена санітарними вимогами. Розклад навчальних занять в повній мірі забезпечує рівномірне навчальне навантаження відповідно до вікових особливостей учнів, в ньому враховано норми санітарного регламенту та постанов КМУ щодо роботи закладу в умовах пандемії та правового режиму воєнного стану. Розклад навчальних занять сформований відповідно до освітньої програми. 

У Гімназії забезпечено формування та реалізацію індивідуальних освітніх траєкторій, зокрема для дітей з особливими освітніми потребами, У закладі відкрито 3 інклюзивних класи.  Для учнів з ООП створені індивідуальні програми розвитку, до створення якої залучено педагогів, працівників ІРЦ, батьків дітей; навчальні плани, які враховують індивідуальні особливості дитини.

Керівництво Гімназії сприяє створенню комфортного психологічного клімату та  атмосфери довіри між учасниками освітнього процесу. Всі конфлікти в закладі освіти  вирішуються конструктивно. Керівник створює умови для попередження конфліктів, а у разі  їх виникнення сприяє їх вирішенню на рівні закладу. Управлінські рішення є обґрунтованими  та прозорими, учасники освітнього процесу мають можливість впливати на ухвалення  управлінських рішень. 

Пропозиції щодо удосконалення освітнього процесу обговорюються та отримуються під час педагогічних рад, нарад при директорові, загальношкільних батьківських зборах, у Вайбер групі вчителів, на класних годинах, засіданнях учнівського самоврядування, під час анкетування. Слід зазначити, що більшість пропозицій від здобувачів освіти та їх батьків надходять щодо покращення матеріально-технічної бази закладу.

У закладі діють загальношкільні батьківські збори, учнівське самоврядування. В кінці навчального року відбувається публічний звіт керівника закладу про свою діяльність перед батьками, педагогами та громадськістю. Відбуваються зустрічі керівництва Гімназії із представниками учнівського самоврядування для вирішення питань щодо покращення освітнього процесу, урізноманітнення дозвілля, проведення заходів.

У Гімназії створено інформаційний простір для забезпечення відкритості його  діяльності. Створено та постійно підтримується офіційний веб-сайт, який містить всю  необхідну інформацію про діяльність закладу освіти. Гімназія має власну сторінку у соціальній  мережі – Фейсбук. Інформація, що розміщується на сайті та в соціальній  мережі, стосується усіх аспектів діяльності закладу освіти. 

Гімназія повною мірою забезпечена висококваліфікованими педагогічними та іншими  працівниками. Штат педагогічних працівників сформовано, вакансії заповнюються вчасно, усі  педагогічні працівники працюють за фахом. Керівництво закладу освіти проводить кадрову  політику з урахуванням освітньої програми. 

               Педагогічні працівники постійно підвищують свій професійний рівень, використовуючи різноманітні форми підвищення кваліфікації, передачі педагогічного досвіду, а також самоосвіту. Цікавляться новими тенденціями у розвитку освіти. Отримані навички та компетентності застосовують у викладацькій діяльності. Систематично аналізують і оцінюють свою роботу з метою вдосконалення власної педагогічної майстерності. Вдосконалюють свої знання та навички взаємодії з дітьми з особливими освітніми потребами. Керівництвом здійснюється аналіз професійного розвитку педагогічних працівників. 

У Гімназії створено, затверджено та оприлюднено План підвищення кваліфікації педагогічних працівників. У Плані суб’єктом надання послуг з підвищення кваліфікації зазначено Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, проте педагогічні працівники мають можливість підвищувати свою кваліфікацію і у інших суб’єктів: на платформах: «На урок», «Всеосвіта», “Prometheus”, “EdEra”. В особових справах вчителів наявні сертифікати про підвищення кваліфікації, які визнані педагогічною радою на підставі клопотань  педагогічних працівників.

Педагогічні працівники не брали участі в сертифікації.

Заклад освіти застосовує та раціонально  використовує засоби матеріального і морального заохочення. Керівництво сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних працівників, атестації, сприяє постійному професійному вдосконаленню педагогів. Мотивує педагогів до самоаналізу власної педагогічної діяльності. Керівництво закладу заохочує педагогічних працівників до розроблення різноманітних інформаційних освітніх ресурсів та допомагає їх оприлюднювати. 

 Принцип людиноцентризму, а також дотримання прав учасників освітнього процесу  закріплені в основних документах закладу освіти: статуті, освітній програмі, правилах  поведінки, правилах внутрішнього розпорядку. Учасники освітнього процесу обізнані зі  своїми правами та обов’язками, вважають їх справедливими та доречними. Керівництво  закладу освіти вчасно реагує на порушення прав і обов’язків учасників освітнього процесу,  приймає відповідні рішення та аналізує їх виконання. Керівництво закладу освіти відкрите  до діалогу з учасниками освітнього процесу, постійно сприймає та враховує їхні пропозиції. 

Комунікація «вчителі-учні-батьки» відбувається через консультації, бесіди, години спілкування, оголошення, телефонний зв’язок, веб-сайт гімназії, фейсбук сторінку гімназії, соціальні мережі (вайбер-групи, тощо).

Управлінська діяльність в умовах карантинних обмежень і за потреби  в умовах правового режиму воєнного стану  здійснюється з використанням дистанційних технологій. Це стало певним викликом для адміністрації Гімназії, але і дало поштовх для пошуку та вдосконалення нових форм управлінської діяльності закладу. Педагогічні ради, наради при директорові  проводяться як в офлайн, так і онлайн форматі.

Адміністрація Гімназії забезпечує реалiзацiю заходiв щодо формування академiчної доброчесностi. Розділ «Академічна доброчесність» входить у Положення про ВСЗЯО, який визначає заходи для попередження, виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності, відповідальність за порушення академічної доброчесності. Звернень щодо порушення академічної доброчесності не зафіксовано. У закладі проводяться бесіди, анкетування, години спілкування з усіма учасниками освітнього процесу.

 У Гімназії спостерігається ефективна співпраця та комунікація між керівником та працівниками. Налагоджено канали комунікації керівництва з іншими учасниками освітнього процесу.

Активну участь у формуванні прозорості, відносин довіри в закладі освіти приймає учнівське самоврядування, яке активно висвітлює інформацію про події, що відбуваються в освітньому закладі, через шкільний сайт, сторінки в мережі Facebook, спілкування в Viber-групах.


 
 Висновок

про результати самооцінювання якості освітньої діяльності 

за напрямом «Управлінські процеси» 

за допомогою інформаційно-аналітичної системи зовнішнього оцінювання

і самооцінювання освітніх та управлінських процесів EvaluEd 

 Назва форми

Завантажено

    Розпочато

    Завершено

Напрям 4. Анкета для батьків

60

59

59

Напрям 4. Анкета для педагогічних працівників

22

22

22

Напрям 4. Анкета для учня/учениці (віком 14 років і старші)

18

18

18

Напрям 4. Опитувальник для заступника керівника закладу освіти

1

1

1

Напрям 4. Опитувальник для керівника закладу освіти

1

1

1

Напрям 4. Опитувальник для керівника ЗО (у штатному розписі відсутня посада заступника)

1

1

1

Напрям 4. Опитувальник для практичного психолога / соціального педагога

1

1

1

Напрям 4. Опитувальник для представника учнівського самоврядування

1

1

1

Напрям 4. Форма вивчення документації

1

1

1

Напрям 4. Форма спостереження за освітнім середовищем

1

1

1

 

Напрям 4 Управлінські процеси

Високий

Достатній

ВП

Низький

Вимога 4.1. Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених завдань 

 

 

 

 

Вимога 4.2. Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм

 

 

 

 

Вимога 4.3. Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників

 

 

 

 

Вимога 4.4. Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою

 

 

 

 

Вимога 4.5. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності

 

 

 

 


 Камінська Надія Олександрівна, директор гімназії ознайомила присутніх з рекомендаціями щодо покращення управлінських процесів у закладі, складених за результатами самооцінювання та самоаналізу:


 Вважати рівень організації управлінських процесів у закладі освіти достатнім.

  1. Адміністрації та педагогічному колективу закладу надалі професійну діяльність скеровувати на реалізацію наступних цілей:
  • прийняття обґрунтованих управлінських рішень щодо реалізації політики забезпечення якості освіти та освітньої діяльності закладу;
  • забезпечення принципів та механізмів реалізації академічної доброчесності в закладі освіти;
  • створення умов навчання та праці, які забезпечують партнерство учасників освітнього процесу; 
  • отримання постійного зворотного зв’язку щодо якості результатів навчання учнів та вчасне реагування на виявлені проблеми; 
  • відстежування результатів навчання осіб з особливими освітніми потребами для створення оптимальних умов їхнього навчання та розвитку;
  • постійне вдосконалення якості управлінських процесів;
  • забезпечення прозорості діяльності закладу освіти з метою довіру учасників освітнього процесу до нього.

 

 

 

Директор                                                                                     Надія КАМІНСЬКА

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень